rotembooks

משפחת ניר מדפדפת בספר "חיי" שמאגד את סיפורו של אליהו ניר כתיבת זיכרונות הירושה הכי חשובה שאדם משאיר לילדיו מדוע רבים משקיעים לא מעט זמן בתהליך כתיבת זיכרונות ומדוע זה חשוב כל כך? רבים מאתנו בילו לא מעט שעות בילדותם בכתיבת יומן אישי, יומן המתעד אירועים וחוויות שונות בילדות. אולם, כמעט כולנו ויתרנו על העיסוק הזה לטובת החיים, לטובת החוויות עצמן. יש כאלה, המגיעים לגיל מסוים, שמרגישים צורך, ובמיוחד במבט לאחור, לתעד את החיים, לכתוב זיכרונות. אולם, לא לכולם יש את היכולת לעשות זאת, או את הזמן, או הכישרון. מעמידה לרשותכם את ההזדמנות ליהנות מתיעוד ברמה "רותם פרסום והפקות בע"מ" גבוהה ומכתיבת זיכרונות, שתשמש כירושה הכי חשובה שתשאירו אחריכם.

מדוע כדאי לבחור בשירותשל כתיבת זיכרונות? אנשים צוברים לאורך השנים המון זיכרונות, חלקם נהדרים וחלקם פחות, אבל כולם הם אלה שעיצבו את חייהם והובילו אותם בדרכים מסוימות. כתיבת זיכרונות היא תיעוד של ההיסטוריה מנקודת מבטו של החווה אותה - תיעוד אישי, שיכול גם להיות חוויתי, ובמיוחד כזה, המסביר לא מעט על חייו ועל מי שהוא כיום. התיעוד הזה, כתיבת זיכרונות, הוא ירושה חשובה שכדאי לחשוב עליה כבר בשנים מוקדמות. בעזרת התיעוד הזה אפשר ללמוד לא מעט על ההיסטוריה, על אותן תקופות, שבחלקן רחוקות מאד, על התרבות דאז, על האנשים, ולא רק על מי שאלה הם זיכרונותיו. תיעוד הזיכרונות על ידי כתיבתם מאפשר לקוראים ללמוד ולהבין את תלאותיו של כותב זיכרונות אלה, הוא מאפשר להבין את התמודדויותיו לאורך החיים, עם האתגרים השונים שעמדו לפניו, עם הצלחותיו ועם כישלונותיו. תיעוד כזה חשוב במיוחד גם לאלה שהשתתפו באירועים חשובים שונים, כמו: הקמת המדינה, לחימה במלחמות ישראל, העלייה לארץ, מלחמת העולם השנייה ועוד. התיעוד חשוב גם לאלה שהקימו אימפריות כלכליות ומוכרות וגם חברות מצליחות ומובילות. מי שקורא את הזיכרונות יכול ללמוד את שלבי ההקמה ואף בהמשך, אם ירצה, ליישם אותם בפועל.

תיעוד זיכרונות לדורות הבאים התיעוד נמסר לבני המשפחה הקרובים, לחברים, לכל אלה שבאו איתם במגע לאורך השנים, אולם סביר שלא ידעו על הכל. לא ידעו על הזיכרונות האישיים הכמוסים, על החוויות המיוחדות שצברו לאורך השנים וגם על הקושי לצד ההישג הגדול. זוהי ירושה נפלאה להעביר לילדים וגם לנכדים, שיוכלו ללמוד על סבם או סבתם ממקור ראשון ולקרוא על חוויותיהם, שעליהם לא שמעו בעבר. התיעוד הזה מקרב, מחזק את הקשר המשפחתי וגם פותח פתח ליצירת קשרים נוספים, ואולי קרובים ואינטימיים עוד יותר. רותם אולם, התיעוד הזה, כתיבת זיכרונות, כמו זה שמוצעת לכם על ידי " " הוא גם לאדם עצמו, למי שעבורו נעשה השירות. בזכות פרסום והפקות בע"מ הכתיבה הוא זוכה לעבור תהליך מיוחד, ואולי גם תהליך של ריפוי והחלמה.

תהליך כתיבת ספר הזיכרונות לפני שניגשים לכתיבה, חשוב לארגן בראש ממה להתחיל, אילו פרטים כדאי להכניס ואילו לא, והאם סדר הדברים יהיה כרונולוגי, או לא. כתיבת ספר זיכרונות הינה דבר אישי וייחודי לכל אדם, ורק הוא יחליט כיצד ייכתב הספר, ואילו דברים ייכתבו בו. מלבד העניינים הטכניים הקשורים בכתיבת ספר זיכרונות, זהו תהליך רגשי משמעותי. כשאדם מחליט לכתוב ספר זיכרונות, עליו להיות מודע לעובדה שהוא עתיד לעבור תהליך אמוציונאלי מלא כוח, סבלנות ומשמעת עצמית. בעת הכתיבה הוא ייזכר בדברים שקרו, יעלה דמעה כשיכתוב על דברים כואבים ויתרגש מאוד בכתיבת דברים משמחים. לא פעם עלולים לצוץ קשיים רגשיים, כשניגשים לכתוב על אירועים כואבים שקרו בעבר, אך בסוף, תהליך הכתיבה מביא לשחרור הרגשות שהיו עצורים במשך כל השנים, שהכותב לא שיתף בסיפוריו. בעת הכתיבה קל יותר להוציא הכל החוצה ובסוף להוריד את הדברים הפחות רלוונטיים, או הפחות רצויים. כתיבת ספר זיכרונות תורמת לא רק לכותב, אלא גם לקשריו עם משפחתו. אם בעבר הוא נמנע מלספר, בתהליך הכתיבה הוא יכול להתייעץ ולקבל דעות, ובסוף הכתיבה, המשפחה תוכל לקרוא ולהיות שותפה מלאה לכל ההיסטוריה האישית שלו.

פעולת הכתיבה לא כולנו התברכנו בכישרון כתיבה יצירתי, אך אין זה אומר שאנחנו לא יכולים לכתוב ספר זיכרונות. אפשר להתייעץ ולהיעזר בקרובים, או להיעזר באיש מקצוע. ישנם כמה דברים חשובים שכדאי לדעת, לשם כתיבה מוצלחת: , שספרי זיכרונות יכולים לתרום במגוון תחומים – לכן, כדאי שהכותב התועלת ישאל את עצמו מהי מטרת ספר הזיכרונות. המטרה תנתב לו את הדרך וכך הוא יחליט מה להכניס, מה לסנן וכיצד לנסח. בטרם ניגשים לכתיבה - כדאי לערוך ראשי פרקים שינתבו את ראשי פרקים התהליך מבחינת מבנה הסדר, מה יבוא לפני מה. כך פשוט יותר לכתוב. - בכדי להקל על התהליך, כדאי להחליט מראש באיזו תקופה התקופה מתמקדים ובאילו חוויות. ללא תיחום התקופה, עלולים “ללכת לאיבוד”, מכיוון שכל הזמן יעלו ויצוצו דברים. - כדאי לכתוב סיפור מסגרת, הכולל בתוכו זיכרונות אישיים, השייכים מסגרת לתקופה בה מתמקדים. כך הספר יהיה עלילתי ולא ימסור מידע עובדתי ו”יבש”. - הכותב החובבני נוטה לחקות סגנונות ספרותיים, מה שעלול ליצור התנסחות התנגדות מצד הקוראים. כדאי לשמור על ביטוי אישי. - זיכרון הכותב אינו תמיד מדויק, ובכתיבת עובדות היסטוריות הוא ספרי עזר עלול לשגות, מה שיעמיד אותו בעיניי הקורא באופן לא מחמיא. לכן, כדאי לבדוק בספרי היסטוריה ומחקר. - שילוב של מסמכים ותמונות מאפשר לקוראים להתייחס מסמכים ותמונות לפרטים ולראותם בדמיון. רצוי לבחור אותם בקפידה ולא להכניס כל דבר. מומלץ שהכותב יופיע במרבית התמונות, ולסדרן באופן כרונולוגי, כשהתאריך מצוין. - הסיום יהיה קצר ותמציתי ולא יכלול דברים מיותרים. ניתן גם לסכם סיום מנקודת מבט אישית, לאור הניסיון שצבר הכותב.

תהליך כתיבת סיפור חיים הינו תהליך ארוך ומורכב, שגם כרוך בהוצאה כספית לא מבוטלת. יחד עם זאת, התוצאה מרגשת ומתגמלת מאד עבור המספר והמשפחה כולה. ראשית, אתם צריכים לבחור בחברה מולה תעבדו ובעיקר בכותב/כותבת מטעם הספק שיבצעו עבורכם את העבודה. זהו שלב קריטי ודי מתסכל, שעליו נרחיב גדי בסעיפים הבאים. לאחר ההתקשרות שלכם תקבע פגישה לא מחייבת עם על מנת להעריך את היקף העבודה, להסביר לכם את המטלות השונות רוזמרין להפקת ספר ולאחר מכן לתת לכם הצעת מחיר בהתאם לצרכים שלכם. בשלב הבא נגיע אליכם לביתכם כדי לדובב ולראיין את המספר/ת, או את האנשים הרלוונטיים לסיפור. אנחנו נהיה אחראים גם על איסוף תמונות ומסמכים, שישובצו בספר, וכמובן, מפגשים בני שעתיים 8-6 נכתוב את הספר עצמו. בד"כ מדובר על סדרה של שעות של ראיונות והקלטות]. 12-16[ הפגישות יערכו אחת לשבוע או שבועיים, בתיאום מראש עם המשפחה. עם סיום כל מפגש נקליד את הראיונות ונערוך אותם לסיפור חיים קולח ומרתק.

במקביל, נבצע מחקר היסטורי להרחבת והעשרת הרקע לסיפור החיים. בתום שלב הראיונות והכתיבה יועבר אליכם קובץ ראשון של הסיפור האישי להגהה ולהתייחסות ראשונית. כאן תתבקשו להעיר ולתקן טעויות, או פרטים חסרים בסיפור. במידת הצורך נבצע פגישה נוספת עמכם להשלמת מידע, תיקונים ושיבוץ התמונות במקומות המתאימים בתוך הסיפור. בשלב הבא יעברו הטקסטים הגהה לשונית קפדנית ובסופה יעבור הטקסט הכתוב, יחד עם התמונות והמסמכים, שתרצו לשלב בספר, לעימוד ועיצוב גראפי מקצועי בהתאם לפורמט והעיצוב שבחרתם לספר. במהלך עיצוב הספר תשתתפו גם בעיצוב הכריכה, וזה גם הזמן בו ניתן לבקש לשלב בספר אילן יוחסין/עץ שורשים משפחתי. לאחר שאישר הלקוח את העימוד והעיצוב הסופי לספר - יעבור קובץ סופי לבית הדפוס להדפסה בפורמט ובכמות אותה הזמנתם. תהליך ממוצע של כתיבת ספר, כולל שלב העיצוב וההדפסה, אורך בין ארבעה לשמונה חודשים.

לאחר שסוכמו הפרטים הטכניים לשביעות רצונכם, יכלול תהליך הכתיבה עצמו את השלבים הבאים: 1. - פגישהשבועית, בבית הלקוח/ה. בפגישה זו אקשיב לסיפורכם ראיון ושיחה האישי, אדובב ואשאל שאלות מנחות שיובילו אתכם אחורה בזמן, לתחנות ואירועים משמעותיים בחייכם. השיחה תתומלל על ידי במלואה. כל פגישה אורכת בין שעתיים לשלוש שעות. כמות המפגשים תיקבע בהתאם להיקף העבודה. 2. - בין פגישה לפגישה אעלה על הכתב את סיפור חייכם, כפי שעלה כתיבה משיחותינו השבועיות, ואהפוך אותו לעלילה מרתקת, קולחת ורהוטה, תוך התאמה לקולכם האישי והייחודי. 3. - העבודה תכלול תחקיר היסטורי מקיף, שיעניק לסיפורכם את תחקיר ההקשר ההיסטורי בו הוא התרחש. התחקיר תורם לספר ממד רחב יותר ומסייע לקוראי הספר, לאורך הדורות, בהבנת הסיפור ומקורותיו. 4. – במידת האפשר והצורך, תכלול העבודה ראיונות עם ראיונות חיצוניים אנשים נוספים, שיכולים לתרום לספר, כמו: בני משפחה או מכרים ותיקים. 5. - במקביל לתהליך הכתיבה נתחיל באיסוףחומרים – מסמכים, איסוףחומרים מכתבים, תעודות, אילן יוחסין, וכמובן, תמונות מהאלבומים המשפחתיים. התמונות יעטרו את דפי הספר, יאירו וימחישו את סיפורכם בצורה האותנטית והטובה ביותר, וכידוע, "תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים". 6. - עם התקדמות הכתיבה, יכללו הפגישות בינינו קריאה של קריאה והערות פרקי הספר, על מנת שתוכלו להעיר את הערותיכם לכתוב ולהיות שותפים מלאים לתוצר הסופי. 7. הגהה ועריכה ספרותית-מקצועית. 8. אחריות על הפקת הספר.

הַכֹּל קוֹל יַעֲקֹב סיפור חיים אישי, משפחתי וארץ ישראלי מפי יעקב (יענק'לה) המאירי (אליוביץ) ב", את הקשר ֹ ק ֲ ע ַ ל קוֹל י ֹ כּ ַ , בבית חולים בעפולה, מתאר בספרו "ה 1935 במאי, 2 , נולד ב-יעקב המאירי ההדוק בינו לאותם ערכים שבשמם הגיעו הוריו החלוצים שעלו ארצה, מתוך ציונות ואהבת הארץ. הוא מספר דרך סיפור חייו, את סיפורםשל סביו והוריו החלוציםשעלו ארצה, וכנגד כל הסיכויים יישבו את הארץ. את סיפורה של יבנאל, ואת הקמתה של פרדס חנה תוך שהוא נותן מקום של כבוד בספרו למתיישבים הראשונים. הוא מספר על חריצותם ומאבקם היום יומי בקשיים שבהקמת המדינה. יעקב נולד בזמן שהמנדט הבריטי עדיין שלט בארץ, חייו היו שזורים בכל הצמתים שעברו על העם היהודי בארץ: מלחמת העולם השנייה, עידן המחתרות, תקופת הצנע, כ"ט בנובמבר והכרזת המדינה. יעקב מטיב לתאר את בעלי המלאכה והכלים שהשתמשו בהם באותה תקופה. את סיפור הולדתה של מדינת ישראל, על המאבקים הפוליטיים הפנימיים בנוסף למלחמה המתמדת עם האויבים שמסביב. ביושר פנימי מדהים יעקב מכה על חטא הטעויות שהדור שלו עשה בדרך קליטתם של העולים החדשים ועל היוהרה של בני דורו "הצברים". אחת הסיבות לכתיבת ספר זה, ואולי העיקרית שבהן, היא המטרה שיעקב הציב לעצמו – להנציח את מה שהיה ואיננו עוד. הפרק שעוסק בחיי המושבה פרדס חנה מוקדש במיוחד ל"בית הראשוניםפרדס-חנה". הוא מעיד על עצמו: "שפר עלי גורלי שנולדתי, גדלתי וחייתי בתקופה, שלעניות דעתי, היא התקופה ד להיסטוריה הישראלית, ֵ המעניינת ביותר בתולדות הישוב היהודי בארץ ישראל. אני מרגיש שותף וע ממש תוך כדי התהוותה." ניתן 14 בפרק מיוחד הואמתאר את לימודיו בבית-הספר החקלאי "מקווה ישראל". דרך עיניו של ילד בן לראות איך התנהלו הלימודים באחד מבתי הספר החקלאים הראשונים והחשובים במדינת ישראל. ם", השרות הצבאי בנח"ל, שתחילתו בעזרה ֶ ל ֶ ת ַ בהמשך הוא מספר על הקמת גרעין הנח"ל "בּ להתיישבות המדוללת בעין גב וסופו בניר אליהו. יעקב מספר על האהבות הראשונות במבט עצמי חודר תוך שהוא לא חוסך בביקורת עצמית על השגיאות שעשה כגבר מתבגר ועל על הלקחים שלמד. הוא מספר על שירות המילואים ומלחמות ישראל שבהן השתתף, על רוח ההתנדבות, הן במשטרה והן כנאמן ניקיון. , שהפכו אותם לסבתא וסבא גאים נעם ושגית ולילדיו תלמה כהןפרק ספוג באהבה מוקדש לרעייתו ומאושרים. הפרק המתאר את היציאה לגמלאות, הפרישה מאגד, והעבודות שהוא המשיך לעבוד בהן שנים רבות לאחר הפרישה, ממחיש את אותה רוח של נתינה שספג מבית הוריו ואותה הנחיל לילדיו לתת ולהתנדב כל זמן שאתה יכול ולא על מנת לקבל פרס. בכל אחת מהתחנות יעקב צבר חוויות רבות, חוויות שהצטלבו בהיסטוריה הארצישראלית, ודרך סיפורן של החוויות הוא מודה על ההזדמנות ועל הזכות לשתף אתכם הקוראים בסיפור חייו. ."זכיתי להיוולדבזמן הטובביותר ובמקוםשהכי טובלחיותבו"לסיום, יעקב מעיד על עצמו: יעקב המאירי הכל קול יעקב // סוויטה נוסטלגית נאוה גפן נאוה גפן סוויטה נוסטלגית // דרכן של ביוגרפיות ושל אוטוביוגרפיות, להיות כתובות צעד אחר צעד. לידה, ילדות, לימודים, בגרות, זוגיות, הורות ועבודה ועשייה והדרך ממשיכה, מתפתלת, מסתחררת. בתפרים שבין הפרקים נמצאות אמיתות קטנות, קשרים בלתי נראים שמתגלים ככל שהסיפור מתקדם. ונדמה לעולם שכך צריך אדם לספר את עצמו לעולם – לפי הסדר. אלא שדרך האמת היא שאין אנחנו זוכרים את עצמנו לפי הסדר. הזכרונות שלנו אינם לינאריים, אינם מסופרים מפינו באופן כרונולוגי. הם עולים בנו ללא סדר, בערבוביא – כאן מחשבה בעקבות שם של רחוב, שם זכרון שעולה משיר עלום, כאן פנים שמזכירות לנו אהבה ישנה, שם מחשבה אבודה שחוזרת אלינו בשל קבוצת ילדים שחוצה את הכביש. אנשים בונים עצמם מסיפורים קטנים וחלקיקי אבק של זכרונות, שמתחברים זה לזה בחוטי פלא בלתי נראים. ולכן בחוכמה עשתה נאוה, שמסרה לנו את עצמה, כך, בדרך האמת, במאה ואחד סיפורים, שמגלים לנו אותה טיפין, ולא באוטוביוגרפיה יבשה וארוכה. נפש סוערת ומלאת רבדים ראוי לה שתסופר כמו בפגישה ארוכה על קפה שבה עולה לרגע זכרון אחד ואז אחר ואז שלישי שבכלל קדם לשניהם, כך אנחנו מגלים את הכותבת. כך מתגלות אהבות, כאבים, אמונות ומחשבות, התלהבות נעורים שוכנת לצד תובנה מבוגרת יותר ורגעי כאב נעטפים בצחקוקי ילדות. וכך אפשר לקרוא – בפגישה ארוכה אחת, או בפעמים רבות שבהן נפתח בעמוד אקראי כל פעם ונגלה משהו חדש בכל פעם. כך אנחנו גם מכירים ומגלים אנשים בחיים האמיתיים – מפה ומשם, מאז ומעכשיו. והפסיפס, יוצר תמונת חיים, אליה ניתן לחזור שוב ושוב, כי האדם הוא מאורע מדהים וחד פעמי שניתן לפגוש שוב ושוב, ולאו דווקא סיפור עם התחלה, אמצע וסוף. יואב בלום חיי 1922-2017 אליהו ניר י אני ציירה: מרים ניר ישראל. הרמב"ם, , עלה נין ם ובעיר סבו מצד ירושלים הצלבנים, ם בארץ, ישראל, , וסיפור בפורעים הוא אחד לתה של מרים תו 1922-2017 אליהו ניר | חיי מי אני דניאל בר-קט בנתיבי חיי דניאל בר-קט, יליד הארץ, מתאר בספרו "בנתיבי חיי", את הקשר ההדוק בינו לאותם ערכים שבשמם הגיעו הוריו החלוצים שעלו ארצה, מתוך ציונות ואהבת הארץ. דני מספר דרך סיפור חייו, על הולדתה של 29 מדינת ישראל, על שירות ומסירות של שנים בשירות המדינה, על נחישותו ועבודתו ב"אגד", על שירות המילואים ומלחמות ישראל שבהן השתתף וגם נפצע. פרק מיוחד מוקדש לשואה ולקורות משפחתו מצד אביו שכמעט אף אחד מהם לא שרד את השואה. מנער שבביתו סירבו לדבר על השואה, ושהיה מספר בדיחות שחורות, ועד למאורעות מדהימים המתוארים בספר זה שהביאו אותו לחוות בצורה משונה את מה שקרה לסבו בנקודת הגבול ליד הרי הטטרה סמוך לגבול עם פולין, ששנים קודם אביו אמר לו בטיול משותף: "לשמה עם סוסים לא יגררו אותי לעיירה טופולאצ'אני!!!". דני ביקש שבספרו יהיה גם פרק שיהיה מוקדש למשפחתה של רעייתו וחברתו לחיים רוני, שבו היא תגולל את סיפורה על משפחתה. הפרק המתאר את היציאה לגמלאות, הפרישה מאגד, והעבודות שהוא המשיך לעבוד בהן שנים רבות לאחר הפרישה, וההתנדבות, ממחיש את אותה רוח של נתינה שספג מבית הוריו ואותה הנחיל לילדיו, לתת ולהתנדב כל זמן שאתה יכול ולא על מנת לקבל פרס. טיוליו בעולם, לא מצאו ביטוי בספר זה שכן היריעה קצרה מלספר על כל אותם מקומות ארצות. הסקרנות והאהבה 60- שהם ביקרו בהם. דני מעיד על עצמו שרוני והוא ביקרו ביותר מ לחקור ולטייל, הביאה אותו כמעט לכל נקודה שעל הגלובוס. פרק ספוג באהבה מוקדש לילדיו: דאפי, אילן ושרון, ולעשרת נכדיו. דניאל בר-קט בנתיבי חיי בנתיבי חיי דניאל בר-קט רפאל שמיר זכרונות זכרונותרפאל שמיר // נולד רפאל )רפי( שמיר בירושלים כבן חמישי משבעה ילדים שנולדו למשפחת מזרחי. אחיו שמואל והוא החליפו את שם משפחתם ממזרחי לשמיר בגלל נסיבות דרמטיות במלחמת העצמאות. אך שינוי השם לא הסיט אותם מחקירת שורשי המשפחה והיאחזותה בירושלים מגירוש ספרד לאורך כל הדורות ועד היום. תוצאות החקירות האלה מובאות בספר, יחד עם הרבה וסיפורים מאוד זיכרונות משפחתיים, חינוכיים, מקצועיים ופוליטיים. תחילת הסיפור בהובלתו של רפי על "אמבולנס" עגלה לבית החולים של ד"ר טיכו, והמשכו בזיכרונות מהחדר התימני, מההגנה, המפגש המבורך עם ורדה, רעייתו וחברתו לאורך נישואים שבעים שנות מאושרים, והמשכו בעבודתו כעורך דין בוגר המחזור הראשון של הפקולטה למשפטים. הזיכרונות מתארים תמונה אישית ומשפחתית, המאורעות היסטוריים בארץ לפני הקמת המדינה, השלטון העותומאני, מלחמת העולם הראשונה, הכיבוש הבריטי, עליית יהודים והשתלבותם בארץ, ועוד. הספר נועד מלכתחילה לבני המשפחה אך אפשר שגם קוראים אחרים ימצאו בו עניין. ה: באוהל משה“ שמואל לוי החיים על פי שמוליק אומנות כמנוף לחיים יעקב קדוש בירושלים, למשפחה בת 1947 יעקב נולד בשנת נכנס 14 עשר נפשות בשכונת גבעת שאול. בגיל כחניך באגד לאחר שהתייתם מאביו והחל לעזור בפרנסת המשפחה. נישא לדליה ונולדו לו שלוש בנות, 1971 בשנת עבר עם משפחתו לקריית אתא, עבד 1977 בשנת במוסך עיר גנים עד ליציאה לגמלאות. עם השנים התגלה כשרון חבוי בכתיבת שירה, בעבודות יצירה, פיסול במתכת ובעבודות ויטראז׳. לאורך השנים המשיך ופיתח את כישרון הכתיבה לצד עבודות פיסול בעץ וציור בשמן. כחלק מהתפתחותו כאומן משתתף יעקב בחוגי ציור ופיסול ועבודותיו עם השנים הלכו והתפתחו. יעקב קדוש אומנות כמנוף לחיים // מעבר לאופק הלל לוריא השורד האחרון סיפור חייו של יצחק כהן

דוגמא כללית למבנה ספר ביוגרפי ניתן להציג את הנושאים בספר ביוגרפי בצורה התמציתית הבאה, אבל, כמובן, שכל ספר הוא שונה ולכל כותב הסגנון הייחודי שלו: פתח דבר - סיפור ההחלטה על כתיבת ספר אישי והוצאת הספר . בית הוריי ושורשיי המשפחתיים 1 . ילדות וזיכרונות ראשונים 2 . תהפוכות החיים 3 מילדות לבגרות . הילד שהייתי 1 . בית הספר 2 . התבגרות 3 . עזיבת הבית 4 . אהבה הראשונה 5 האיש/ה שאיתי . סיפור השורשים של השותף/פה לחיים 1 . סיפור המפגש וההיכרות 2 . שנים ראשונות כזוג צעיר 3 ימים ראשונים במולדת . העלייה ארצה 1 . מקום המגורים הראשון בארץ 2 . קרובי משפחה בארץ 3 . המצב בארץ 4 . שינויי מגורים 5

העבודה . רכישת המקצוע 1 . התמחות 2 . מקום העבודה 3 . שינויים 4 . הישגים 5 חיי המשפחה . הריון ולידה 1 . הילדים והטיפול בהם 2 . הבית והטיפול בו 3 . חלוקת התפקידים והפרנסה 4 . הקשר עם המשפחה הרחבה 5 . שפת הדיבור 6 . חגים ושמחות 7 . טיולים, תחביבים ובילויים משפחתיים 8 . זיכרונות וסיפורי הילדים 9 הילדים גדלים . התבגרות, צבא, בני הזוג, עיסוק 1 . דבר הנכדים והנינים 2 סוף דבר . סגירת מעגל סיכום החיים בארץ 1 . פרידות 2 . החיים ממשיכים 3 . סיכום רגשי ותמציתי 4 . הוספת עץ שורשים / תמונת המשפחה הרחבה 5 . הוספת צילומי מסמכים, מתכונים משפחתיים, מכתבים ישנים וכ"ו 6

מי אנחנו? 40 רותם פרסום והפקות בע"מ הינה הוצאה לאור משפחתית בעלת ותק של למעלה מ- דורות שעוסקים במקצוע עם הרבה אהבה, יחס אישי ומקצועיות, ושמסייעים 3 שנה ולאנשים לספר את סיפור חייהם שישאר איתם לנצח. gadi@rotemltd.co.il 077-5401053 050-8430111 גדי: פנו אלינו להצעת מחיר מותאמת גם בכמויות קטנות ופורמטים מיוחדים "חיי" הוא סיפורו של אליהו ניר, שנולד בירושלים וסיפור חייו הוא בעצם סיפורה של 1922 בשנת ארץ ישראל וירושלים בפרט. מילדות ונערות בעיר העתיקה, הגנה על ירושלים במלחמת השחרור, חברות ב"המקשר" ו"אגד" ועד סיפור המשפחה שלנו. בביטאון "אגד" נתקלנו בפרסום של "רותם פרסום והפקות", ופנינו אליהם. דבורה וגדי הצליחו לשזור את הסיפורים ברגישות ובצורה מקסימה, עם ידע רב ומקצועי. קיבלנו ספר שהוא ממש ספר היסטורי, ובעיקר מזכרת נהדרת מאבא יקר, שסיפור חייו הוא סיפור הארץ הזאת. נכנסתם לליבנו - ולא נותר אלא להודות לכם על מזכרת מיוחדת שהותרתם לנו, לאשתו, לילדים, לנכדים ולנינים. משפחת ניר לגדי וצוות "רותם פרסום והפקות בע"מ", כשהחלטתי להעלות על הכתב ולהוציא לאור ספר על אודות משפחתי, לא היה לי מושג איך אני מגשים את משאלתי, ופניתי אליכם לאחר שקיבלתי המלצה בשבחכם. מצאתי הרבה סבלנות והקשבה, כשישבנו ביחד וסיפרתי לכם את תולדות המשפחה לדורותיה. ישבתם וכיוונתם אותי תוך שאתם מקליטים עשרות שעות של סיפור, לא תמיד בסדר הכרונולוגי. עברנו ובררנו מתוך עשרות תמונות את החשובות והמתאימות. הוכחתם מקצועיות רבה ובהקפדה וברגישות הפכתם את בליל האינפורמציה שהעברתי לסיפור, הוספתם נופך היסטורי, והספר המוגמר שקיבלתי לא דמה למה שדמיינתי, הוא עלה בעשרות מונים על כל ציפיותיי. בסיום התהליך נראה לי שזכיתי בחבר אם לא בבן משפחה. תודה לכם מקרב ליבי, על שהגשמתם את מפעל חיי. שי כהן רותם פרסום והפקות, היה לי חלום להוציא ספר המספר אודות אתריה של מטולה. החלטתי לעבור את תהליך הוצאת הספר שלי איתכם, וזה היה סוג של חוויה. גדי, בסבלנות ובמקצועיות רבה, עזר לי עם החומר, הוסיף נופך היסטורי, שלח צלם לצלם את האתרים, עורך מקצועי דאג לסידור ועריכה של הטקסטים שהיו מקצועיים ועדכניים. העיצוב הגראפי של מחלקת הגרפיקה הוא מקסים ואני יותר ממרוצה מהתוצאה הסופית שהתקבלה. לאור ההצלחה אני מתכוון להדפיס כמות נוספת של ספרים. תודה רבה למערכת "רותם פרסום והפקות". נעם פרידמן כותבים ממליצים:

RkJQdWJsaXNoZXIy NTQ4MDQ5